Ledový království

Dobrý zen ve spolek,

mohl bych prosimvás jenom tak jakoby přispět trapnou trochou do otužileckého mlýna, nebo možná radši do náhonu, jezu, říčky, či rybníka?

Helejtese, já vůbec nechápu lidi, co se votužujou a neudělají si ani jednu fotku na sociální sítě, nebo se vůbec nenatáčí a nikomu vo votužování neřikají.

Proč to dělají proboha? To nemají pár fteřin čas zmáčknout spoušť? Koho pak asi tak svým činem motivujou? To tam jako lezou jen tak nastydnout? Dyť přece bez fotky ten chlad na organismus vůbec nepůsobí pozitivně, to je prověřený praxí. Stejně jako to, že bez čepice vam ve vodě dojde kyslík. A stejně jako to, že když už pambuch dá a je v zimě pod nulou, vy si tim pádem rochníte ve vysekanej díře, je třeba vzít kus ledu do ruky, nebo do něj v lepším případě kousnout, protože jinak stoprocentně vomarodíte. Pokud se nazakousnete, do pěti minut po výlezu z vody dostanete horečku denge, horečku omladnic, příušnice a stoprocentně hemoroidy.

Holotropní dechový cvičení Stanislava Grofa, teda vlastně zklidňující dechový cvičení Wima Hofa, je pro votužování taky nesmírně důležitý. To neni jenom pro dobrej pocit. Kdo nečet Wimovo knížku a nezná nejdůležitější pasáže nazpaměť, nesmí do studený vody, protože mu hrozí vomrzliny třetího stupně, křečový žíly, žaludeční vředy a úplavice. Na to pozor!
Vono vůbec, když se jde kdokoli votužovat a nerozdejchá se  Wim Hofovo Grofovo metodou, umře jeden ledňáček, toho ste si doufam vědomi! Běda votužilcům, který dejchaj jako normální lidi.

Třikrát běda!

A to vůbec nemluvim vo individuích, co lezou do vody s ledovým klidem, bez čepice, nerozdejchávají se, neměří si čas, teplotu vody, vzduchu, ba ani dýlku scvrklýho epidermisu. To nejsou votužilcí, ale ke svýmu vokolí naprosto chladný hovada a jenom mrhají časem. Na ty kromě špatný karmy nemůže působit vůbec nic a měli by se na nějaký lezení do studený vody zvysoka vysrat.

Nulovej votužovací efekt, to vam řikam.

Co si budem povídat, ponor bez focení je jako seks se šprckou. Sice si tam byl, ale nic z toho nemáš.

Hele, já sem tlustej negramot s povadlejma trojkama a při svlíkání na břehu mě nejednou harpunovali velrybáří, takže se na moje fotky nekouká tak dobře jako na Miss Ledové království Agátu Hanychovou Prachařovou Dopitovou Hudlerovou Issovou Brabcovou Žilkovou, ale stejně se fotim, protože když nikomu neukážeš, žes dobrovolně vlez do ledový vody, trápil ses úplně zbytečně.

Abych to teda schrnul. Důležitý je fotit, fotit a zase fotit, jinak tu imunitu nezískáte. Ještě lepší než fotky jsou krátký videa, tam se potom dá podchytit celej votužovaví příběh, kterej namotivuje eště víc lidiček a imunta roste trojnásobnou rychlostí. Ve videu hlavně můžete fšem ukázat vítězoslavný kousání do ledu, teplotu vody na teploměru, na hodinkách čas strávenej ve vodě, pochlubit se knížkou Wima Hofa a zejména jeho dechovým cvičením. Fotopříběh taky zabere, ale nedosáhne takovýho efektu a nejsou na něm slyšet zvuky blaženosti, žejo.

Tak, a to sou ve zkratce zhruba fšechny nepsaný zákony vopravdovejch skalních ledoborců a ledoborkyň.

Takže lidi, prosimvás, votužujte se, kousejte led, dejchejte jako Wim Hof, noste čepice, ale nezapomeňte se u toho natáčet a fotit, ať je vesmír v rovnováze.

Díky moc.

Posílam lásku ❤️ ať je vam v ledovej vodě teplo 🌈

#zen
#nalezen
#frozen
#blázen
#znovuzrozen
#nabuzen
#hrozenzbuzen
#WimHofneboStanislavGrof
#kdyžnemůžešmrznivíc
#lepšívrabecvledunežlivjednomvohni
#ledoborec
#konec

pées: Omluvte prosimpěkně pokus vo trapnohumor, a přijměte přiznání. Nebyl sem v začátcích jinej, každýmu se chlubil, jak lezu do studený vody a masíroval si ego. A dělal sem přesně ty samý chyby, jaký se nemají dělat. Jakože se honem vysvlíct, honem s řevem na pár sekund vběhnout do vody, vyfotit a zase rychle vypadnout ven. Naštěstí mam i rozumný kamarády (asi dva) a Adam mi vysvětlil, proč to co předvádim, víc tělu škodí, než prospívá.

Díky jeho logickýmu vysvětlení sem eště pár ponorů trpěl jako zvíře, ale nakonec ftej zimě našel zalíbení. Jinak bych snad do dneška předváděl sprinterský „votužování“ a nebyl schopnej si v ledu fpoklidu vychutnat cigárko.

Takže se s naprostým klidem foťte, natáčejte, kousejte led, měřte si co chcete, třeba provádějte nad Wim Hofem samohanu pod ledem, toe fuk, ale hlavně mějte z pobytu ve vodě a z chladu vůbec dobrej pocit, ať už podle Wima Hofa, nebo Vincenta Priessnitze, nebo Stanislava Grofa. Nenechte se vodradit mejma debilníma poznámkama a ani poznámkama těch, co už mají pár ponorů za sebou. A vy, který už máte pár set ponorů za sebou, zachovávejte nad fotkama votužilců začátečníků chladnou hlavu. Kdo jinej by jí měl zachovávat, než ledoborcí a ledoborkyně studenejma vlnama vošlehaný?

Buďte dobří.

pépées: samozřejmě se furt fotim, ale jenom kvůli tej lepší imunitě 🙂

Ledu zdar!

Komentujte

avatar
  Upozornění na nové komentáře  
Upozornit na